PŘESTAVBA VOZIDEL NA ETHANOL E85
Montáž provádíme včetně zápisu do technického průkazu.

Palivo E85 je směs, která se skládá z 85 % ethanolu a z 15 % naturalu 95. Je ho možné tankovat a mísit s Natural 95. Ethanol je méně výhřevný než benzín. Nižší výhřevnost a jiný poměr směsi má zásadní dopad na jeho spalování. Při spalování čistého E85 bez úpravy může dojít ke zvýšení spotřeby paliva, k poškození motoru či katalyzátoru vlivem spalování velmi chudé či naopak velmi bohaté směsi. Nižší zápalnost ethanolu může mít vliv na špatné studené starty v období nízkých venkovních teplot. Proto se doporučuje přenechat úpravy odborníkům.

Úprava na E85 je určená vozidlům, která tankují palivo Natural 95, mimo vozidel s přímým vstřikováním paliva, např. TSi, FSi, … Vozidlo musí být v dobrém technickém stavu a jeho systém řízení musí být v pořádku. To se ověřuje v rámci vstupní diagnostiky motoru ( na benzín).Tyto informace slouží jako porovnávací a vstupní údaje pro montáž přídavného zařízení na úpravu motoru na ethanol E85 a jeho seřízení. Po montáži se provede výstupní diagnostika (na ethanol a benzín).

Úprava motoru pomocí přídavného zařízení nové generace MEXET-85 Conversion kit, ve spojení se špičkovým vybavením a znalostmi zkušených profesionálů v oboru autodiagnostika bourá mýty o E85, řeší většinu problémových oblastí a přináší množství prokazatelných ekonomických a technických výhod pro jeho uživatele:

•   Nižší cena paliva - E85 je t.č. zhruba o 10 Kč levnější než klasický benzín, takže při plném tankování 50 l nádrže ušetříte asi 500 Kč.
•   Nízká pořizovací cena úpravy – u 50 l nádrže návratnost cca 14 tankování (4-válec)
•   Rychlá montáž zařízení do vozidla – 3 až 5 hodin vč. diagnostiky a seřízení
•   Bez nutnosti přídavné nádrže - tankuje se jako klasické palivo do stejné nádrže
•   Přídavné zařízení E85 můžete vypnout a natankovat benzín.
•   Můžete jezdit do podzemních garáží a žádná přídavná nádrž nezabírá místo v autě
•   Snížení emisí výfukových plynů, jde o zdroj energie vyrobený z domácích surovin, je ekologický, snižuje závislost na ropě, více šetrnější k životnímu prostředí než Natural 95. Jeho využitím podpoříte české zemědělce a ne arabské šejky.
•   Dynamičtější jízda na E85. Pokud využijete zvýšený výkon po úpravě – pozor na zvýšenou spotřebu paliva. Pokud zůstane výkonová rezerva zachována, lze dosáhnout nižší spotřeby.
•   Po montáži se nevyžadují žádná zvláštní opatření a zvýšená kontrola, doporučuje se pravidelně kontrolovat dostatek oleje v motoru, dbát na pravidelnou údržbu motoru vč. diagnostiky a vyměnit palivový filtr po najetí 500 – 600 km po úpravě
•   Čerpací stanice a ceny E85: V současnosti je v ČR více než 240 čerpacích stanic na E85 . Jeho cena je různá a pohybuje se v rozmezí od 23 do 28 Kč. V případě, že nebudete mít kde natankovat E85, natankujete Natural 95 a zařízení vypnete.CENÍK ZAŘÍZENÍ MEXET-85 CONVERSION KIT

4 - válec
6 - válec
8 - válec
Cena zařízení bez DPH
4.463,- Kč
5.455,- Kč
individuální
Cena zařízení vč. 21% DPH
5.400,- Kč
6.600,- Kč
individuální
Vstupní diagnostika
1.000,- Kč
1.000,- Kč
Montáž, seřízení a výstupní diagnostika
1.500,- Kč
2.500,- Kč
Cena úpravy celkem vč. 21% DPH
7.900,- Kč
10.100,- Kč
individuální
Cena úpravy celkem bez DPH
6.529,- Kč
8.347,- Kč
individuální
časová náročnost individuální - cca do
3 hodiny
5 hodin
individuální